پشتیبانی

شرایط استفاده از خدمات سرورساز

قوانین سرور ساز تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی ناظر بر سرویسهای قابل ارائه سرور ساز و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، سرور ساز حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می داند ونسخه قوانین بروز شده را از طریق همین صفحه (شرایط استفاده از خدمات سرورساز) در دسترس عموم خواهد بود.

– با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت سرور ساز یا پورتال مشتریان خریدار قوانین سرور ساز را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.

۱. کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود‬ ‫شامل کپی شناسنامه ،کپی کارت ملی و تاییدیه شماره تلفن ثابت برای اشخاص حقیقی و درخواست شخص حقوقی همراه با‬ ‫کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات، به سرور ساز می باشند. در صورتیکه سرور ساز، در هنگام تکمیل‬ ‫فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک نکند پس از‬ ‫آن حق دریافت این مدارک همواره برای سرور ساز محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر‬ ‫به سرور ساز، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می شود و ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات‬ ‫مستقیما بر عهده خریدار خواهد بود.

۲. خریدار اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرسها و شماره تماس و امثالهم‬ صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پورتال کاربران می کوشد. سرور ساز حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید.‬ سرور ساز حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس کاربر اقدام نماید.

۳. روش ارتباطی مستند سرور ساز با خریدار، آدرس ایمیل خریدار و پاسخ به تیکت های پورتال‬ ‫پشتیبانی می باشد که از طریق حساب کاربری وی در سامانه کاربران ثبت شده است، خواهد بود و روش ارتباطی مستند خریدار با سرور ساز، ثبت تیکت در سامانه مشتریان با دریافت شماره‬ ‫پیگیری تیکت و یا ارسال نامه رسمی و دریافت رسید کتبی از شرکت خواهد بود.‬

۴. ارتقاﺀ سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می گیرد و هزینه آن معادل تفاضل هزینه دوسرویس به نسبت روزهای باقیمانده از طول مدت سرویس می باشد که به صورت خودکار توسط پورتال کاربران محاسبه می گردد.

۵. سرور ساز حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویسهای ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می‌دهد سرور ساز موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات ، از طریق وب سایت سرور ساز، پورتال کاربران یا پورتال پشتیبانی و یا ارسال خبر نامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید.

۶. حداکثر زمان تحویل برای سرویس های سرور ساز که با عنایت به شرایط عمومی کشور و با فرض بدترین حالات ممکن است به شرح ذیل است

 • – سرور اختصاصی ۱۰ روز کاری
  – ثبت دامنه ۲ روزِ کاری
  – سرویس میزبانی ۲ روزِ کاری
  – سرور مجازی ۲ روزِ کاری

۷. در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ فاکتور به سرور ساز اعلام نموده و سرور ساز موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد در غیر اینصورت مسئولیت سرور سازپس از تاریخ اعلام خریدار، صرفا محدود به اصلاح سرویس و فقط تا پایان زمان سرویس در فاکتور می باشد و زمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت.

۸. سرور ساز مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی ازنرم افزارها (application ها) ویا برنامه های مورد استفاده خریدار مانند پورتال‌ها، سیستم های وبلاگ و مدیریت محتوا و امثال آنها، ندارد.

۹. سرور ساز موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده ها و نرم افزارهای موجود در سرویس خریدار می باشد و همچنین آنرا در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد. لیستی از فعالیتهای غیرمجاز در زیر آمده است، این لیست تنها

 • بصورت نمونه بوده و فعالیتهای غیرمجاز، محدود به این لیست نخواهد بود :
  – استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حقوق معنوی موسوم به CopyRight ایران و بین المللی.
  – نصب ویا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد .
  – ارسال یا اجرای فایلهای اجرایی مانند و نه محدود به فایلهایی با پسوند exe , com , bat , vbs و امثالهم و در صورت وجود این فایلها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می شود و با خریدار بر طبق قانون برخورد خواهد شد .
  – خریدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نمی باشد.
  – استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویسهای دیگر سرور ساز و سایر خریداران گردد.
  – وجود فایلهای حاوی ویروس عمدا و یا سهوا در فضای سرویس مورد خریداری.
  – ارسال هرزنامه (Spam ) عمدا ویا سهوا (ملاک، گزارش Spamcop یا سایتهای مشابه ، دیتاسنتر محل قرارگیری سرور و یا بررسی تیم فنی سرور ساز می باشد) حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد.
  – ارسال ایمیل بصورت گروهی و تعداد بالا (حداکثر ۱۰۰۰ ایمیل در روز و ۲۰ ایمیل در ۱۰ دقیقه مجاز می باشد به شرط آنکه کلیه گیرندگان ایمیلها، خودشان درخواست دریافت ایمیل از خریدار را داشته (OPTIN) و آدرس و توضیح نحوه لغو عضویت به زبان انگلیسی در متن ایمیل وجود داشته باشد(Unsubscribe link)).
  – گزارش فنی سرور ساز و یا IDC که سرور میزبانی در آن می باشد نسبت به انجام اعمال مغایر قانون سرور ساز.
  – عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون میباشد)
  – انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات سرور ساز به خریدار و یا سایر خریداران گردد.
  – استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث.
  – عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس.

 

۱۰. خریدار موظف است که کلیه قوانین سرور ساز و جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، سرور ساز حق قطع سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی و دریافت خسارت از خریدار را دارد و خریدار موظف به جبران کلیه خسارات وهزینه وارده بر سرور ساز می باشد همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس و یا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.

۱۱. سرور سازنیمی از مدت قرارداد جاری شرکت را به عنوان زمان گارانتی برگشت پول بدون شرط و تنها برای سرویس میزبانی وب (اشتراکی) قرار داده است. از این‌رو پس از این زمان، گارانتی به سرویس خریدار تعلق نمی‌گیرد.

۱۲. ارائه خدمات پشتیبانی در سرور ساز بر مبنای پورتال مشتریان و به صورت ۱۵ ساعته و ۷ روز هفته می‌باشد. ضمناً به درخواست‌هایی که از طریق تلفن اعلام گردد تا حد امکان رسیدگی می‌گردد.

۱۳. امکان نصب و تغییر نسخه هیچ نرم‌افزار، ابزار و بسته ای بر اساس درخواست خریدار و برروی سرویسهای میزبانی اشتراکی وجود ندارد.

۱۴. در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از سرور ساز از طریق پرتال کاربران، سرور ساز حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد.

۱۵. از آنجا که سرور ساز ثبت و تمدید دامنه و انتقال برای خریدار را به صورت واسط انجام می دهد عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی و یا ثبت کننده .Ir نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه سرور ساز نخواهد کرد.

۱۶. عودت وجه پس از ثبت دامنه توسط سرور ساز امکان پذیر نمیباشد.

۱۷. سرور ساز تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته و سرور ساز مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.

۱۸. سرور ساز مسئولیتی در قبال تمدید دامنه هایی که تا ۱هفته پیش از انقضا تمدید نشده اند نخواهد داشت.

۱۹. سرور ساز تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سروراختصاصی مشتری از راه دور می گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته در صورتی که بروز مشکل به خاطر سو عملکرد خریدار باشد هزینه پشتیبانی طبق فاکتورهای IDC و سرویس “مدیریت سرور” از خریدار اخذ خواهد شد.

۲۰. در صورت بروز مشکل سخت افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود خریدار موظف به اعلام مورد به بخش پشتیبانی فنی سرور ساز بوده و سرور ساز پس از اطلاع موظف به تعویض سخت افزار معیوب طی ۷روز کاری و به صورت رایگان می باشد.

۲۱. توافقات خاص تنها به صورت کتبی و با مهر و امضاﺀ مجاز سرور ساز معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است .

۲۲. به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها، فایلها، بانکهای اطلاعاتی و ایمیلها با خود خریداران بوده و همه خریداران می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای سرور ساز نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و سرور ساز در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

۲۳. نحوه پرداخت در پورتال کاربران درج شده است. به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.

۲۴. سرور ساز هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد اضطراری مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی سرور ساز تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد می نماید. بروز هر یک از موارد اضطراری موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد. تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد اضطراری خواهد بود.

۲۵. سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع سرویس‌ها حداکثر معادل نیمی از هزینه پرداختی آن سرویس برای قرارداد جاری همان سرویس خواهد بود.

۲۶. عدم اجرای بخشی از شرایط و قوانین سرور ساز نسبت به خریدار یا دیگران به منزله سلب حق اجرای قوانین از سرور ساز نمی باشد.

تایید